Seismické záznamy a metadata

Záznamy širokopásmových stanic a stanic regionální sítě MONET jsou sdíleny s partnerskými institucemi a poskytovány v otevřeném režimu v archivní i real-time formě. Záznamy sítí ETE a EDU jsou k dispozici na vyžádání.


ARCHIVNÍ ZÁZNAMY

Datové záznamy všech našich stanic jsou archivovány v ÚFZ. Sdílená data jsou archivována v EIDA nodu GFZ, odkud jsou k dispozici v open access režimu ve formátu mseed:

Česká seismická regionální síť (FDSN kód CZ)

Archiv EIDA zahrnuje data širokopásmových stanic MORC (od 1993), JAVC (od 2004), KRUC (od 2004), VRAC (od 2004) a STAC (od prosince 2019). Starší záznamy je nutno vyžádat u nás.

Metadata sítě SEED metadata stanic Přehled dat dostupných přes EIDA ARCHIV EIDA

Síť MONET (FDSN kód M1)

Archiv EIDA zahrnuje data krátkoperiodických stanic ANAC, LIPC, LOSC, LUKC, MORC, MUVC, SUPC od listopadu 2015, stanice RYBC od prosince 2019 a stanice PIVO od ledna 2020. Starší data jsou k dispozici na vyžádání.

METADATA SÍTĚ seed metadata stanic Přehled dat dostupných přes EIDA ARCHIV EIDA

Sítě Temelín a Dukovany (FDSN kódy T1 a D1)

Kratší segmenty dat krátkoperiodických stanic BILA, DOUB, KLAU, PODE, VRCH, KRDU, MYDU, NADU, RUDU a SEDU jsou k dispozici pouze na vyžádání.

seed metadata stanic sítě T1 seed metadata stanic sítě D1


ZÁZNAMY V REÁLNÉM ČASE

Přímý datový tok z širokopásmových stanic je poskytován spolupracujícím partnerům, např. GFÚ Praha, ZAMG Vídeň, GFZ Potsdam nebo IDC CTBTO Vídeň.

Některým partnerům takto poskytujeme i záznamy stanic sítě MONET.

Pro další zájemce lze zřídit přímý přenos pomocí seedlink serveru nebo v prostředí programu Antelope - kontaktujte nás na adrese seismo@ipe.muni.cz


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info