Zemětřesení Rakousko 25. 4. 2016

Dne 25. 4. 2016 ve 12:28 hodin středoevropského letního času zaregistrovaly seismologické stanice silné zemětřesení s ohniskem v Rakousku jihozápadně od Vídně. Podrobnější informace o otřesu najdete zde.

Zemětřesení bylo pocítěno lidmi na mnoha místech České republiky - Brno, České Budějovice, Mohelnice, Náměšť nad Oslavou, Znojmo, Humpolec, Batelov, Moravské Budějovice, Hustopeče, Ivančice, Třebíč, Kuřim, Lysice, Nová Ríše, Blansko, Sitbořice, Boskovice, Židlochovice, Bohutice, Rosice, Třešť, Bítov, Slavkov u Brna, Nové Veselí,...

Prosíme obyvatele, kteří zemětřesení zaznamenali, o vyplnění makroseismického dotazníku na webových stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd na adrese www.ig.cas.cz.

Stanice Vranov u Brna - seismogram ze dne 25. 4. 2016.