Zemětřesení Hronovsko 7. 4. 2015

Dne 7. 4. 2015 v 06:16 a 06:17 hodin středoevropského letního času zaregistrovaly seismologické stanice dvě silnější zemětřesení s ohniskem na Hronovsku. Podrobnější informace o otřesech najdete zde. Tato dvě zemětřesení byla následována řadou slabších jevů, o něco silnější otřes byl zaznamenán 9. 4. 2015 v 07:02 hod. SELČ.

Zemětřesení byla pocítěna lidmi v okolí ohniska. Mohla se projevovat nejen otřesem nebo zachvěním, ale také ranou, duněním nebo jiným akustickým efektem. Prosíme obyvatele, kteří zemětřesení zaznamenali, o vyplnění makroseismického dotazníku na webových stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd na adrese www.ig.cas.cz/makroseismicky-dotaznik.