Zemětřesení Rakousko 20.9. a 2.10.2013

Ve dnech 20.9.2013 ve 04:07 hodin středoevropského letního času a 2.10.2013 v 19:17 hodin středoevropského letního času zaregistrovaly seismologické stanice silná zemětřesení s ohniskem jižně od Vídně u města Ebreichsdorf. Podrobnější informace o obou otřesech najdete zde.

Máme informace z médií, že oba otřesy byly pocítěny lidmi v jižních částech republiky - Miroslav, Bohutice, Moravský Krumlov, Znojmo, Nové Hrady, Velešín, Horní Stropnice.

Prosíme obyvatele, kteří zemětřesení zaznamenali, o vyplnění makroseismického dotazníku na webových stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd na adrese www.ig.cas.cz.