Zemětřesení Bělkovice-Lašťany, jižně od Šternberka 19.4.2011

Dne 19.4.2011 v 07:17 hodin středoevropského letního času (SELČ) zaregistrovaly seismologické stanice provozované ÚFZ zemětřesení s magnitudem 2,2, které mělo ohnisko u obce Bělkovice-Lašťany, jižně od Šternberka. Souřadnice epicentra jsou 49,68° severní zeměpisné šířky a 17,31° východní zeměpisné délky.

Nelze vyloučit, že zemětřesení bylo pocítěno lidmi. V tom případě prosíme o podání zprávy nebo vyplnění makroseismického dotazníku na webových stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd na adrese www.ig.cas.cz.

Ústav fyziky Země dlouhodobě monitoruje zvýšenou seismickou aktivitu epicentrální oblasti Bělkovice-Lašťany. Do současné doby byly seismickými stanicemi zaregistrovany první stovky mikrozemětřesení z této oblasti s magnitudem menším než 2.

Laš+tany seismogram
Ukázka registrace zemětřesení na stanici MORC (Moravský Beroun)

Čas na seismogramu je uveden v UTC (SELČ - 2 hodiny)